İspanya Konsolosluğu, İspanya Vizesi
İspanya Konsolosluğu, İspanya Vizesi
Duyurular Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: ankaravisa.es

İspanya Fahri Konsolosluğu İskenderun

İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu ve diğer İspanya temsilcilikleri İspanya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret ve turizm şehirleri arasında yer alan Hatay'da faaliyet yürütmektedir. İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’na ve İspanya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu’ndan, İspanya Ankara Büyükelçiliğinden, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İspanya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu, İspanya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir. 


İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu iletişim bilgileri

Adres:                     Atatürk Bulvarı Ünsal Han, Kat1, No:1, 31200, İskenderun


İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu görev bölgeleri

İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu diğer İspanya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin İspanya Vizesi ve İspanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. İçel, Adana, Hatay, Gaziantep, Urfa,  Mardin, Siirt, Hakkari, Van, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.
 

İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2018

İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu, İspanya Ankara Büyükelçiliği, İspanya İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren diğer İspanya Konsoloslukları İspanya ve Türkiye tarafından resmi tatil olarak kabul edilen dini ve milli günlerde hizmet vermemektedir. İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu 2017 yılında aşağıda belirtilen tarihlerde kapalı olacaktır. 

01.01.2018 Año Nuevo
29.03.2018 Jueves Santo
30.03.2018 Viernes Santo
23.04.2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
01.05.2018 İşçi bayramı
15.06.2018 Cuma Ramazan Bayramı
21-24.08.2018 Kurban Bayramı
30.08.2018 Zafer Bayramı
12.10.2018 Dia Nacional de España
29.10.2018 Cumhuriyet Bayramı
06.12.2018 Anayasa Günü
25.12.2018 Noel

 


İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin, İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları yerine getirmemesi durumunda bu kişilerin İspanya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir. İspanya vizesi talebinde bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlayamaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İspanya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İspanya seyahatinin bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunamaması durumlarında İspanya vizesi başvurusu, İspanya vize reddi ile sonuçlanır. Devamı.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

İskenderun Fahri Konsolosluğu